Bilgilendirme

1,. Satıcı, Alıcı’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, Sözleşme’den cayma hakkının var olduğunu, kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı’nın cayma hakkını kullanabilmesi için, Ürün’ün teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) günlük cayma hakkı süresi içerisinde, Satıcı’nın Sözleşme’de belirtilen adresine veya e-posta adresine yazılı cayma hakkına ilişkin yazılı bildirimi ulaştırması şarttır.

2. Alıcı’nın cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Satıcı, Alıcı’ya ek bir masraf yükletilmeksizin, Ürün Bedeli’ni Alıcı’ya iade edecektir.

Alıcı’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde, Ürün Bedeli, siparişin Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra 14 (on dört) gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra Alıcı hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, Alıcı, olası gecikmeler için Satıcı’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve Satıcı tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından Alıcı hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ila 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir. Kredi kartı ile taksitli / vadeli yapılan ödemelerde, bankanın ilgili uygulamaya ilişkin kuralları geçerli olacaktır ve iade de banka tarafından taksitli/vadeli olarak yapılabilecektir.

3. Alıcı, iade edilecek Ürün’ü eksiksiz ve hasarsız olarak, cayma hakkının kullanılmasından itibaren 10 (on) gün içinde Sendeo Kargo veya MNG Kargo firmalarından birisi ile Satıcı’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Alıcı’nın Ürün’ü süresi içerisinde iade etmesi, cayma hakkının kullanılmasının ön koşulu olup, Alıcı, Ürün’ü iade etmediği takdirde cayma hakkını kullanamayacaktır.

Alıcı’nın Ürün’ü yukarıda belirtilen kargo firmalarından birisi ile göndermesi halinde, cayma hakkının kullanılmasından doğan kargo masrafı Satıcı’ya aittir. Aksi takdirde, kargo masrafından Alıcı sorumlu olacaktır.

4. Alıcı, cayma hakkını kullanabilmek için şirket, gerçek kişi tacir veya mesleki/ticari amaçla hareket etmeyen bir kişi olmaması gerektiğini, mesleki/ticari amaçla hareket eden kişilerin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında tüketici olmadıklarını, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamına girmediklerini, bu sebeple tüketici değilse cayma hakkından yararlanamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5. Alıcı, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesinde belirtilen ve aşağıda sayılan hallerde cayma hakkını kullanamayacağını bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d)Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

Nasıl İptal veya İade Yaparım?

› Üyelik Hesabınızdan Online Talep Oluşturun Sipariş iptal/iade istekleriniz için üye girişi yaparak Hesabım/İade Taleplerim alanından online talep oluşturmanızı rica ederiz. Böylelikle işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabiliriz. Üye değilseniz, iade sürecinizi başlatabilmemiz için faturanız ile birlikte ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

› İçine faturanızı da koyarak paketi hazırlayın Faturanızın alt kısmında yer alan iade&değişim bölümünü doldurun ve faturanız ile birlikte ürünleri orijinal ambalajında güvenli bir şekilde paketleyin. Faturanızı bulamıyorsanız, mail adresinizden e-arşiv faturanıza ulaşabilirsiniz veya 05333722286 No’lu müşteri hizmetlerimizden Mesai saatleri içinde destek alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Sipariş İptalini Nasıl Yaparım?

Tüketici hakları gereği, vermiş olduğunuz siparişinizden cayma hakkınızı siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce de kullanabilirsiniz. Bunun için siparişinizin kargoya teslim edildi bilgisi e-mail ile bildirilmeden önce Hesabım/İade Taleplerim alanından 'Sipariş İptali' talebi açmanız veya [email protected] adresine iptal etmek istediğiniz siparişiniz ya da ürünle ilgili bilgi vermelisiniz. Eğer siparişiniz kargoya teslim edilmişse tüketici koruma kanunu gereği otuz (30) gün içerisinde iade hakkınızı kullanabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR